سوالات متداول

۱۶ مرداد ۱۴۰۰

١- قسمت pick 2 اگر از یک گزینه جواب مطمئن بودیم اما دومی رو ندونیم یا انتخاب اشتباه باشه به یک گزینه صحیحمون امتیازی تعلق میگیره؟

بله، امتیاز تعلق میگیره

٢-جواب غلط و یا بدون پاسخ یکیه ؟ یا جواب غلط امتیاز منفی بیشتری داره؟

خیر، امتحان ایلتس نمره منفى ندارد. سعى کنید به تمامى سوالات پاسخ دهید. (اگر نمیدونید هم یه تیرى بزنید در تاریکى)

٣-موقع تمرین لیسنینگ وقتی کامل انجام دادم تا انتها میتونم دوباره پلی کنم و سوالاتی که جا موندم و جواب بدم یا فقط باید یه بار گوش بدم؟

میتونید دوباره انجام بدین.
مهم این هستش که دفعه اول در شرایط امتحان انجام بدین تا بدونید با خودتون چند چندین.

۴- من توى پیدا کردن کلمات کلیدى مشکل دارم.

خب این موضوع قبل از هرچیزى بر میگرده به سطح زبان عمومى شما. پیدا کردن کلمات کلیدى توى یک جمله فارسى و انگلیسى هیچ تفاوتى نداره. یک مهارت رو میطلبه.
الف. در حالت عمومى، قبل از ورود به دوره آیلتس حتما یاد گرفتین که در یک جمله، افعال، اسم ها، صفت ها و یا قید ها میتونن کلمات کلیدى باشند و باقى کلمات خیر.
ب. یا اینکه، کلماتى که در یک جمله اطلاعات مهمى رو حمل می کنند و جمله بدون اونها معنى و هدف خودش رو از دست میده، کلمات کلیدى ما هستند.
پ. یک راه دیگه پیدا کردن کلمات کلیدى، این هست که اگر لغاتى در جمله می بینید که ممکن هست در هر جمله دیگه هم ببینیم، مثل: do, is, a, have, you, she این کلمات نمیتوانند نقش کلیدى در جمله داشته باشند.

مثلا در جمله:

Where do you go?

کلمات do و you براى ساخت هر جمله اى لازم است.
و کلمات where و go معنى خاصى به جمله بخشیده اند و بهش جهت دادن.

What is the best way to travel all around the country?

کلمات کلیدى: best way , travel
من اگر تنها با این ٢ کلمه نگاه کنم میتونم معنى این جمله به این بزرگى بالا رو متوجه بشم. پس این ٢ تا میتونن کلمات کلیدى اون جمله بلند باشند و باقى کلمات فقط نقش قشنگى در جمله دارند و بس😁

۵- من نمیرسم سوالات توی زمانی که میده کامل بخونم سرعتم پایینه

این به زبان عمومى تون برمیگرده

یکى از راه هایى که میتونى سرعتت رو افزایش بدى، داشتن ریدینگ زیاد هست. طبق اون برنامه اى که بهت دادم، باید سرعت درک مطلب و خواندنت رو بالا ببرى به مرور زمان. حالا تعداد سوال هاى بیشترى رو هم اگر حل کنى، بهتر میشى👌

۶- تمرینا رو انجام دادم، اصلا راضی نبودم. خیلی غلط می نویسم، بعدشم ک ی چیزی درسته املاش اشتباهه. دایره لغات رو نمیدونم چکار کنم؟ همینجوری برم جلو هر کلمه ای رو یاد بگیرم یا همه چی رو بذارم کنار فقط لغت بخونم.
خب چند تا نکته،
اول از همه، من یک لیست کامل از لغات به شما دادم، که خب توى برنامه روزانتون باید باشه و اون رو مطالعه کنید
دومین نکته اینکه شما یک برنامه درسى از من دریافت کردین، که اثر خودش رو توى ۴-۶ ماه نشون میده
لطفا به پروسه تون اعتماد کنید و اصلا ناامید نشید! همه دوستان روزهاى اول براشون سخت بوده، ولى با تلاش به هدفشون رسیدند
نکته سوم اینکه، شما با توجه به سطح زبانى که در حال حاضر دارین، باید بیشترین استفاده رو از دوره ببرین. فرضا شما با اتمام دوره الان در سطح ایلتس ۵.۵ هستین، با توجه به اینکه شما تمامى نکته هاى ازمون رو الان بلد هستین، برنامه درسى شما که به صورت روزانه در حال انجام انها هستین، نمره شما رو به ۶، ۶،۵، ٧، ٧.۵ و بالاتر ارتقاع میده. حالا این بستگى به این داره که شما چقدر منظم و با چه کیفیتى برنامه روزانتون رو اجرا میکنید.

در اخر اینکه، همه دوستان مشکلاتى دارند و وارد دوره میشوند. هیچ اشکالى نداره و در غیر این صورت شما نیاز به این دوره نداشتین. الان با اطلاع از نقاط ضعف تون، باید در فکر بر طرف کردن اونها باشین. مطمئن باشین که در انتها، جواب تلاش هاتون رو میگیرین

لطفا لطفا لطفا
حتما حتما حتما
برنامه روزانتون رو بشدت جدى بگیرین!

این برنامه، در صورت اجراى صحیح، تمامى جنبه هاى زبانى شما رو بهبود میبخشه و معجزه میکنه💪💪💪

و سوال اخر، اگر سئو مهاجرت و ایلتس هر ٢ش با شما باشه، چقدر هزینه می گیرید؟

من یک قیمت دارم میگیرم، که با یک تیم این ٢ رو ببندم.

نظرات